CCTV
Narodowe Centrum Kosmiczne

Narodowe Centrum Kosmiczne to muzeum kosmiczne położone w mieście Leicester. Otwarte zostało 30 czerwca 2001 . Muzeum poświęcone nauce o kosmosie i astronomii. Centrum składa się z sześciu głównych galerii i wystaw. Atrakcją muzeum jest “DIGISTAR 3″ kino – planetarium i symulator 3D – podróży na jeden z księżycy Jowisza. 

W środku znajduje się sklep z pamiątkami oraz restauracja, która znajduje się pod dwoma dyszami rakiet balistycznych Blue Streak i PGM-17 “Thor”. W centrum można zobaczyć m.in.: Statek Sojuz 7K OK(A), pierwszą sztuczną satelitę – Sputnik i Moduł Labolatorium “Columbus” Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 Centrum w 2005 roku odwiedził amerykański astronauta Buzz Aldrin – członek misji Apollo, który chodził po Księżycu. Przy centrum znajduje się dogodny płatny parking (cały dzień £2).

 

Oficjalna strona muzeum:

http://www.spacecentre.co.uk/

13-04-2015 administrator

Dodaj komentarz

Losowa firma

Polska Restauracja - The Hungry Polak
Polska kuchnia jeszcze nigdy nie była tak blisko! Pierwsza polska restauracja w Northamptonshire oferująca, oprócz dań serwowanych w przytulnym lokalu, także opcję "na wynos" oraz dowozy. Bigos, golonka, pierogi, barszcz, żurek, niedzielny rosół oraz przep...
Lokalizacja: Northampton
Szczegóły firmy

Ostatnie ogłoszenia

Komentarze

Generowanie strony [s]: 0.0673

Nawigacja

Nasza społeczność